Sport

Aktualności

 • Warsztaty językowe

  13.03.2018

  Uczniowie klasy III ag, z rozszerzonym językiem angielskim, uczestniczyli w warsztatach językowych. Zajęcia prowadził Jim McCarthy - native speaker ze szkoły językowej Pascal Connect.

  W galerii zdjęcia z zajęć.

 • Doradztwo Zawodowe

  13.03.2018

  We wtorek 13 marca br. odbyły się indywidualne konsultacje dla uczniów klas III z doradcami zawodowymi, z Centrum Doradztwa Zawodowego w Bielsku-Białej.

 • KONKURSY

  01.03.2018

  Uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły zajęli drużynowo I miejsce w VI Międzygimnazjalnym Festiwalu Języków Obcych. W skład drużyny weszli: Wiktoria Kozyra, Hanna Koczar, Jagoda Janaszak, Izabela Kusak, Ewa Kuś, Nicola Wadelska, Olaf Gumiński, Bartosz Lala, Mateusz Mrukwa, Wojciech Smołka.

  Bartosz Lala w tym konkursie zajął III miejsce w kategorii indywidualnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  W galerii zdjęcia z konkursu.

 • REWIZYTA W NORTORF

  12.11.2017

  REWIZYTA W NORTORF - Obrazek 1

  W dniach od 4 do 10 listopada br. w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, 17 uczniów, wraz z opiekunami, odwiedziło swoich partnerów w miejscowości Nortorf. Uczniowie wspólnie realizowali bogaty program, byli w Kilonii, Hamburgu, Flensburgu, nad Morzem Wattowym. Uczestniczyli także w lekcjach w szkole w Nortorf, wykonywali różne zadania podczas gier terenowych, grali w kręgle. Uczniowie poznawali nie tylko kulturę, historię i osobliwości Landu Szlezwig-Holsztein, ale także kuchnię, podczas warsztatów kulinarnych. Wspólnie przygotowali książkę kucharską z potrawami kuchni niemieckiej i polskiej. Na zakończenie odbyło się pożegnalne party, a także spotkanie uczestników wymiany w ratuszu w Nortorf z burmistrzem. 

  Projekt wymiany młodzieży został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

 • Dzień Nauczyciela

  17.10.2017

  We wtorek - 17 października br. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W galerii zdjęcia z uroczystej akademii. 

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  16.10.2017

  Tydzień od 16 do 20 października br. to Ogólnopolski Tydzień Kariery. W ramach tego tygodnia uczniowie klas III gimnazjalnych uczestniczyli w prelekcjach oraz wycieczkach zawodoznawczych. Odwiedzili oni Bank Spółdzielczy, Biuro Rachunkowe Joanny Paluszewskiej-Szweda oraz zakłady EKA i Polok Group. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

  12.10.2017

  Polsko-niemiecka wymiana młodzieży - Obrazek 1

  Od 6 do 12 października gościliśmy 17 uczniów wraz z opiekunami z miejscowości Nortorf, która leży w pobliżu Hamburga i Kilonii. Niemieccy uczniowie byli zakwaterowani u naszych uczniów i wspólnie realizowali bogaty program. Obejmował on wycieczki do Oświęcimia, Pszczyny i Krakowa, a także warsztaty kulinarne, artystyczne oraz rozgrywki sportowe. Podsumowaniem wymiany był uroczysty koncert,  w czasie którego uczniowie z Niemiec i Polski zaprezentowali tańce polskie oraz zaśpiewali wspólnie "Odę do radości" w języku polskim i niemieckim. Z rewizytą udamy się do naszych partnerów 4 listopada br.

  Projekt wymiany młodzieży został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. 

  Zapraszamy do galerii.

 • Uchwała antysmogowa

  01.09.2017

  Od 1 września 2017 r. na terenie całego województwa śląskiego obowiązują nowe przepisy antysmogowe. Szczegółowe informacje na temat Uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego znajdują się na stronie http://powietrze.slaskie.pl.

  Zachęcamy również do zapoznania się z infografiką dotyczącą kotłów centralnego ogrzewania

 • ERASMUS+ Mobilność kadry nauczycielskiej

  17.08.2017

  ERASMUS+ Mobilność kadry nauczycielskiej - Obrazek 1

  Tysiące lat temu zdobyli ją Fenicjanie, później Kartagińczycy, kolejno zwyciężeni przez Rzymian. Przez setki lat przechodziła z rąk do rąk, by dopiero w latach 60 ubiegłego wieku uzyskać całkowitą autonomię i stać się jednym z ulubionych przystanków podróżników z najdalszych zakątków ziemi. Malta jest otwarta na cały świat, tak jak nauczyciele naszego gimnazjum, którzy właśnie tam podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w ramach realizacji projektu Erasmus+ Mobilność kadry nauczycielskiej.

  ERASMUS+ Mobilność kadry nauczycielskiej - Obrazek 2

  W dniach 17-28 lipca 2017 roku panie Monika Zakłos, Ewa Kine oraz Anna Krosny-Dudkiewicz uczestniczyły w kursach szkoleniowych w nadmorskiej miejscowości Saint Paul's Bay. Kurs metodyczny - Creative Methodology, skierowany do nauczycieli języków obcych, umożliwił naszej kadrze udoskonalenie umiejętności językowych, a także zapoznanie się z nowościami w dziedzinie metodyki nauczania języka obcego. W programie szkolenia znalazły się m.in. zajęcia dotyczące neologizmów językowych jak i wykorzystania technologii informacyjnych w nauczaniu. Z kolei kursy General English w  Szkole Językowej BELS pozwoliły na pogłębianie wiadomości na temat gramatyki języka angielskiego, ale również doskonalenie płynności językowej, komunikatywności, wzbogacanie słownictwa oraz ćwiczenie umiejętności rozumienia języka angielskiego ze słuchu. Co ważne, podczas kursu nauczyciele starali się promować nasz kraj oraz region, przedstawiając jego zalety, tradycje i obyczaje. Pobyt na kursie to nieustanny kontakt z językiem obcym i kulturami z całego świata. Nauczyciele porozumiewali się w języku angielskim we wszystkich codziennych sytuacjach, zarówno na poziomie potocznym jak i oficjalnym.

  Pobyt na Malcie był nie tylko czasem nauki języka, to także czas na poznanie kultury i topografii tego maleńkiego kraju. Korzystając z wolnego czasu udało nam się poznać skarby historyczne, architektoniczne i geograficzne wyspy. Zachwyciła nas dawna stolica Malty – Mdina – nazywana również „Silent City”, w której do dziś obecne są tradycje rycerskie i na każdym kroku można natknąć się na średniowieczne zabytki. Podobną architekturę można podziwiać na wyspie Gozo, a szczególnie w jej centralnym miasteczku – Victoria. Tę maltańską wysepkę zwiedziłyśmy w ciągu jednego dnia, przemieszczając się po kluczowych miejscach. Punktem obowiązkowym było zachodnie wybrzeże z pozostałościami po legendarnym Azure Window – dawniej turyści odwiedzali to miejsce, by podziwiać naturalnie powstały most skalny, a od marca tego roku wielu chce zobaczyć to, co po nim pozostało. Nie zapomniałyśmy także o błękitnych lagunach w pobliżu wyspy Comino, pięknej zatoce Golden Bay, Akwarium czy Popey Village – pozostałości po planie filmowym z 1980 roku. Ostatnie dni spędziłyśmy zwiedzając Sliemę oraz współczesną stolicę Malty - Vallettę. Ciche i wąskie uliczki, zapierające dech w piersiach ogrody, budynki w kolorze piaskowca, bogato zdobione kościoły i ogromne  fortyfikacje – to na pewno zapamiętamy na długo.

  Podczas kursu poznałyśmy także historię Malty, jej obyczaje, tradycje i przysmaki kulinarne. Wyjazd ten umożliwił nam otwarcie się na świat i zawarcie nowych przyjaźni m. in. z osobami z Korei Południowej, Chin, Belgii, Niemiec, Brazylii, Szwajcarii czy Włoch.

  Pobyt na Malcie i udział w kursach językowych to dla nauczycieli ciekawe doświadczenie, które jest dopiero początkiem przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu. Już niedługo kolejni przedstawiciele naszej kadry wyruszą na kursy językowe, więc z niecierpliwością czekamy na ich relacje.

  Anna Krosny-Dudkiewicz, Monika Zakłos

  W galerii zdjęcia z pobytu na Malcie

 • Konkurs "Jesteśmy wolni od nałogów"

  09.06.2017

  Agata Paszek i Wiktoria Witoszek z klasy III a zajęły 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - "Jesteśmy wolni od nałogów". Gratulujemy sukcesu. W galerii zdjęcia z podsumowania konkursu. 

 • LONDYN

  06.06.2017

  Grupa 52 uczniów naszej szkoły wzięła udział w dniach od 31 maja do 6 czerwca w warsztatach językowych w Londynie. Wracając uczniowie odwiedzili Heide Park w Soltau. W galerii zdjęcia z wycieczki.

 • Komunikacja lokalna Gminy Suszec

  15 marca br. rusza komunikacja lokalna Gminy Suszec. Uruchomione zastaną trzy linie komunikacyjne. Wszystkie maja swój początek i koniec w Mizerowie – Borkach, na przystanku Mizerów Sklep.

  Stamtąd będzie można dojechać docelowo do przystanku Mizerów PGR (Linia L1), przystanku Suszec Św. Jana (Linia L2), przystanku Rudziczka Kleszczowska na granicy z Żorami (Linia L3) a co za tym idzie wszystkich istniejących przystanków na tych trasach.

  Busy marki mercedes 616D z czerwonymi pasami w dolnej części nadwozia, oznakowane w sposób widoczny dla pasażera z zewnątrz, z logiem komunikacji gminnej oraz tablicami kierunkowymi i oznaczeniem linii komunikacyjnej będą kursowały w dni robocze według rozkładu jazdy dostępnego na stronie internetowej Gminy Suszec http://www.suszec.pl.

  Bilety będą do nabycia u kierowcy:

  - jednodniowy w cenie 1zł.

  - miesięczny w cenie 15zł.

  Dodatkowe informacje można uzyskać u dyspozytora (Pan Waldemar Matysek z Firmy „MIKRUS”) tel. 601-586-120 lub w Urzędzie Gminy Suszec tel. 32 449-30-74.

  Zachęcamy do korzystania z tej komunikacji.

 • Stypendium sportowe

  03.03.2017

  Stypendia sportowe finansowane z budżetu Gminy Suszec mają na celu wspieranie rozwoju zawodników szczególnie uzdolnionych sportowo oraz wspieranie procesu szkolenia sportowego zawodnika. Wnioski o przyznanie stypendium sportowego może składać klub sportowy zrzeszający zawodnika lub sam zawodnik, w terminach do 30 czerwca  i 31 grudnia  każdego roku.  Stypendium sportowe jest przyznawane zawodnikowi w roku, w którym osiągnął wysoki wynik sportowy lub w roku następującym po roku, w którym osiągnął wysoki wynik sportowy.

  Szczegóły w Biletynie Informacji Publicznej:

  http://bip.suszec.iap.pl/pl/11161/0/stypendia-sportowe.html

 • Program stypendialny fundacji "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA"

  03.03.2017

  Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmiemy pomocą ponad 2000 osób z 40 diecezji Polski. 

  Stypendium mogą otrzymać uczniowie szkół gimnazjalnych (po I semestrze) oraz szkół ponadgimnazjalnych.

  Szczegóły na stronie:

  https://dzielo.pl/stypendium/jak-zostac-stypendysta/

 • Reforma Edukacji

  28.11.2016

  Poniżej adres strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, na której można znaleźć informacje dotyczące planowanych zmian.

  www.reformaedukacji.men.gov.pl

  Zapraszamy również do zapoznania się z broszurą "Dobra Szkoła"

  broszura_dobra_szkola.pdf

 • LIGA MĄDRYCH GŁÓW

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej - "Liga mądrych głów". Informacje na temat projektu w zakładce.

  Zdjęcia z zajęć w albumie

 • PROJEKT EDUKACYJNY kl. II a i II b

  25.10.2016

  Już Cyceron mawiał, że "Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli", dlatego uczniowie klasy II a i II b z tak wielkim zapałem wspierają czytelnictwo. Drugoklasiści realizują projekt "Czy czytać i jak czytać, aby osiągnąć sukces?", który ma na celu zachęcanie najmłodszych do czytania książek, rozwijanie umiejętności interpretacji literatury i praktyczne wykorzystanie pozyskanej w ten sposób wiedzy.  W ramach akcji uczniowie w ciągu roku szkolnego przeprowadzą serie lekcji w przedszkolu oraz wśród uczniów klas I - III, na których nie tylko przeczytają wybrane lektury, ale także poprzez wspólną zabawę sprawdzą rozumienie tekstu i pokażą, że książka wcale nie jest nudna!

 • OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

  19.10.2016

  Kolejny raz uczniowie klas III biorą udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. W ramach tej akcji zostały zorganizowane wycieczki zawodoznawcze do Firmy EKA oraz POLOK-GROUP. W albumie zdjęcia z wycieczek.

 • Samorząd Uczniowski

  19.09.2016

  Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej Samorządu Uczniowskiego.

 • 09.09.2016

  Na naszej stronie informacje i formularze związane z ubezpieczeniem w roku szkolnym 2016/17.

Aktualności

Kontakt

 • Oddziały gimnazjalne przy Szkole Podstawowej w Suszcu
  Szkoła Podstawowa w Suszcu, ul. Szkolna 130

  DYREKTOR SZKOŁY ANETA HANAK

  ZASTĘPCA DYREKTORA SZKOŁY RENATA ZAJĄC
 • 32 21 24 219

Galeria zdjęć